چگونگی کارشناسی برای نصب دوربین مداربسته

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 319 بازدید

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته، اصلی ترین قسمت راه اندازی سیستم های امنیتی و نظارتی است. خرید دوربین های مدار بسته از یک سو و تأمین قطعات آن از سوی دیگر، چالش هایی را برای مشتریان این تجهیزات ایجاد می کند. بسیاری از کاربران از ویژگی ها و امکانات دوربین های مدار بسته موجود در بازار اطلاعی ندارند و نمی دانند دقیقاً باید کدام مدل را خریداری کنند. خرید تجهیزات و قطعات جانبی و لوازمی که برای نصب دوربین مدار بسته نیاز است نیز مشکل دیگری است که مشتریان را سردرگم می کند.

با توجه به این مسائل، بهترین راه برای خرید و نصب دوربین مدار بسته، استفاده از خدمات کاملاًکارشناسی و حرفه ای شرکت های فعال در این حوزه است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد خرید و نصب این سیستم های امنیتی را دارید و یا قبلاً یک دوربین مدار بسته خریداری کرده اید و اکنون می خواهید برای نصب آن اقدام کنید، مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می دهیم. در این مطلب قصد داریم به موضوع کارشناسی نصب دوربین مدار بسته بپردازیم.

 

چگونه نصب دوربین مدار بسته را به صورت کارشناسی شده و حرفه ای انجام دهیم؟

نصب دوربین مداربسته

اگر در زمان گذشته فردی تصمیم می گرفت نصب دوربین مدار بسته را در ساختمان مسکونی یا هر مکان دیگری انجام دهد باید با مالک ساختمان، نصاب ها و شرکت های مجری نصب سیستم های نظارتی هماهنگی انجام می داد و فرآیند تقریباً پیچیده ای را طی می نمود. اما امروزه با پیشرفت فناوری سیستم های امنیتی خانه ها، DIY، نصب و راه اندازی انواع دوربین مدار بسته در ساختمان های مسکونی به ساده ترین شیوه و در کوتاه ترین زمان قابل انجام است.

نصب دوربین مدار بسته آنالوگ به صورت چند سیستمی به تجهیزات و سیم کشی های بیشتری نیاز دارد. کارشناسان نصب این تجهیزات قادر هستند با به کارگیری تخصص و دانش خود، تمام مراحل نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته را با امنیت بالا انجام دهند. در ادامه با مفاهیم کارشناسی نصب دوربین مدار بسته، بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

برنامه ریزی نصب، یک فاکتور کلیدی است

نصب دوربین مداربسته

پیش از آنکه مسأله نصب دوربین مدار بسته را از نظر کارشناسی و تکنیکی مورد بررسی قرار دهیم باید در مورد مرحله آماده سازی صحبت کنیم. برنامه ریزی و آماده سازی نصب این تجهیزات، آنچنان هم تصور می شود ساده نیست. بسیاری از مردم برای خرید این تجهیزات دچار اشتباهات بزرگی می شوند که هزینه و بودجه مالی آن ها را به هدر می دهد. دلیل این امر هم عدم برنامه ریزی صحیح برای خرید و نصب دوربین مدار بسته در منزل است.

بهترین پیشنهادی که برای برنامه ریزی نصب دوربین مدار بسته می توانید به شما ارائه دهیم، تهیه یک چک لیست کامل از احتیاجات، تجهیزات و مراحل آماده سازی است. برای موفقیت در این کار هم قطعاً به مشاوره و راهنمایی های شرکت های متخصص در این حوزه نیاز خواهید داشت. به این ترتیب، مجموعه معتبری نظیر شرکت پارت ویژن می تواند از ابتدای راه خرید تا پایان نصب دوربین مدار بسته، شما را همراهی کند.

کارشناسی نصب دوربین مدار بسته در این مرحله شامل تعیین نوع دوربین، ابعاد و اندازه ها، تعیین مکان دقیق نصب دوربین در فضای داخل یا خارج ساختمان، استفاده از دوربین مدار بسته آنالوگ یا تحت شبکه (بیسیم) و ... می باشد. در این قسمت در چک لیست شما باید دقیقاً ثبت شود که نوع دستگاه ضبط کننده تصاویر از کدام نوع است. نوع هارد دیسک داخلی یا جانبی، کابل ها و سیم های مورد نیاز و ... نیز در چک لیست برنامه ریزی نصب دوربین مدار بسته درج می شوند.

 

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته و تجهیزات مورد نیاز نصب آن به نوع کاربری دوربین ها بستگی دارد. با این حال، یک سری نکات مهم میان تمام انواع دوربین های امنیتی، مشترک هستند. اینکه شما به عنوان مالک ساختمان مسکونی، تصمیم داشته باشید دوربین های امنیتی را در کدام قسمت خانه نصب کنید، نیازمند تمرکز بر پارامترهای مهمی است. پیشنهاد می کنیم برای نصب دوربین مدار بسته به صورت کاملاً حرفه ای، این کار را به کارشناسان واگذار کنید.

سیستم کارشناسی نصب دوربین مدار بسته، طبق اصول و قواعد استاندارد نصب سیستم های امنیتی عمل می کند؛ در همین راستا کارشناسان، مکان های ورودی، خروجی، نقاط کور ساختمان، راه پله ها، راهروها و سایر مکان های خانه مسکونی را ابتدا بررسی می کنند و جایگاه های مناسب برای نصب دوربین ها را مشخص می نمایند. اگر لازم باشد در برخی نقاط خانه، مانند نقاط کور که از دید میدان برخی دوربین های مداربسته، مخفی است، نصب چند عدد دوربین مداربسته در نظر گرفته می شود.

طبق نظر کارشناسی نصب دوربین مدار بسته، حداقل یک دوربین باید در محل ورودی ساختمان قرار گیرد. برخی از پنجره ها یا ورودی های دیگر مانند انباری یا زیرزمین نیز گاهی نیاز به نصب دوربین های مجزا دارند. بسیاری از افرادی که در خانه های ویلایی و مجتمع های مسکونی بزرگ زندگی می کنند تمایل دارند برای قسمت پارکینگ یا حیاط خلوت نیز دوربین مدار بسته نصب نمایند؛ البته این کار بستگی به سلیقه مشتری دارد. مکان های قابل دسترس در خانه ها دارای حداکثر پوشش امنیتی بوده و نصب دوربین مداربسته در تمام فضای داخلی برای محافظت از اموال شخصی، امکان پذیر است.

 

مروری بر روش نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته

پس از عبور از مراحل فوق، اکنون نوبت به نصب دوربین مدار بسته در مکان است. به طور خلاصه، مراحل و نکات مهم در نصب این تجهیزات به صورت زیر بیان می شوند:

  • تعیین نقشه محل نصب دوربین ها
  • تعیین زاویه دید، تنظیم نور محیط، میزان لرزش و ارزیابی عوامل محیطی
  • تعیین و بررسی نقاط کور خارج از زاویه دید دوربین
  • نصب اتصالات سیم و کابل
  • بررسی اتصالات شبکه در نصب دوربین مدار بسته IP
  • کنترل ثبت و نمایش تصاویر
  • رفع عیوب و نقص های احتمالی در سیستم

 

اکنون می توان مطمئن بود که با مهم ترین نکات کارشناسی نصب دوربین مدار بسته آشنا شده اید. به این ترتیب، زمان آن است که برای خرید این تجهیزات و نصب آن ها در خانه یا محل کار خود از شرکت پارت ویژن بهره مند شوید. با خرید انواع دوربین مدار بسته از این مجموعه معتبر، علاوه بر دریافت مشاوره خرید و تحویل محصولات باکیفیت، می توانید از خدمات گارانتی، نصب دوربین مدار بسته و پشتیبانی مشتریان نیز بهره مند شوید.

 

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5

مقالات مشابه