عوامل موثر در قیمت نصب دوربین مداربسته

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 275 بازدید

قیمت نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته، امروزه بیش از پیش برای مالکان خانه ها و ساختمان ها اهمیت دارد. با توجه به تنوع انواع دوربین مدار بسته در بازار و گستردگی و تنوع خدمات و تجهیزات جانبی، پارامترهای مختلفی بر روی قیمت نصب دوربین مدار بسته تأثیر خواهند گذاشت. به عبارت ساده تر، قیمت نصب سیستم های امنیتی و حفاظتی در ساختمان ها تحت تأثیر نوع دوربین و نحوه سرویس دهی خدمات نصب قرار دارد.

با توجه به مدل دوربین مدار بسته که برای نصب در ساختمان استفاده می شود، قیمت نصب دوربین مدار بسته ممکن است از چند ده دلار تا چند هزار دلار متغیر باشد. نصب دوربین مدار بسته آنالوگ که بر اساس تجهیزات و دستگاه های مجهز به سیم و کابل انجام می شود معمولاً ارزان تر از سایر دوربین های تحت شبکه است.

اگر شما قصد دارید برای نصب دوربین مدار بسته اقدام کنید و قیمت نصب دوربین ها برای شما اهمیت دارد، می توانید روی این دو گزینه تمرکز کنید؛ اول، دوربین آنالوگ نصب کنید و دوم، از نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP استفاده کنید. در هر صورت باید به خوبی بدانید که عوامل مهمی بر روی نصب دوربین مدار بسته و البته قیمت آن تأثیر می گذارند.

قیمت نصب دوربین مدار بسته به طور کلی بر اساس خدمات نصب، مدل دوربین، مدل دستگاه DVR یا NVR، سیستم مانیتور حرفه ای، حافظه های جانبی و انواع سیم و کابل تعیین می شود. هرچه این تجهیزات بیشتر و حرفه ای تر باشند، قیمت نصب دوربین مدار بسته نیز بالاتر خواهد بود.

 

قیمت نصب دوربین مدار بسته؛ دوربین آنالوگ و IP

اینکه دقیقاً اعلام کنیم قیمت نصب دوربین مدار بسته در مقدار عددی چقدر است، کار عاقلانه ای انجام نداده ایم؛ همانطور که در قسمت قبلی مطرح کردیم، قیمت نصب سیستم های حفاظتی به عوامل متعددی بستگی دارد.

فرض کنید شما یک نصاب دوربین مدار بسته هستید و به یکی از مشتریان خود اعلام می کنید قیمت نصب دوربین مدار بسته، 1500 دلار است! این کار، یک اقدام غیر حرفه ای است چرا که شما نه تعداد دوربین مورد نیاز در محل را بررسی کرده اید و نه از میزان و تعداد تجهیزات مورد نیاز نصب دوربین مدار بسته اطلاع کافی دارید.

بنابراین نصب دوربین مدار بسته، قیمت ثابتی ندارد و با توجه به شرایط بازار و قیمت دستگاه ها و تجهیزات، تغییر پیدا می کند.
 

پارامترهایی که در انتخاب دوربین مدار بسته نقش دارند

قیمت نصب دوربین مداربسته

انتخاب صحیح یک دوربین امنیتی برای ساختمان، می تواند تا حد زیادی هزینه های نصب دوربین مدار بسته را کنترل کند. قیمت دوربین مدار بسته نیز به نوعی به این عامل بستگی دارد. به همین دلیل در این قسمت به مهم ترین پارامترهایی که در انتخاب دوربین مدار بسته اهمیت دارند اشاره می کنیم:

ابعاد و وسعت خانه: فضاهای وسیع تر به تعداد بیشتری دوربین مدار بسته نیاز دارند. همچنین برای نصب دوربین مدار بسته در خانه ها یا مکان های وسیع باید دوربینی انتخاب شود که حداکثر رزولوشن و زاویه دید گسترده داشته باشد. قیمت نصب این مدل دوربین ها به مراتب، بیشتر خواهد بود.

احتیاجات امنیتی: کنترل 360 و تسلط کافی دوربین مدار بسته به محیط بیرون و داخل خانه برای تأمین امنیت اعضای خانواده به ویژه کودکان اهمیت زیادی دارد.

نصب دوربین مدار بسته در داخل یا خارج ساختمان: دوربین مدار بسته ای که در داخل ساختمان نصب می شوند نیاز نیست ضد آب باشد اما دوربینی که در محیط بیرون نصب می شود باید در برابر رطوبت و شرایط محیطی بیرون، مقاوم باشد.

دوربین با سیم و بدون سیم: نصب دوربین مدار بسته با سیم به تخصص و تجهیزات بیشتری نیاز دارد بنابراین قیمت آن هم بالاتر است.

زمان مانیتور تصاویر ضبط شده توسط دوربین: اینکه نیاز داشته باشید تصاویر دوربین مدار بسته را به صورت 24 ساعته کنترل کنید و یا به صورت دوره ای در هر ماه آن ها را بررسی کنید، عاملی است که هم انتخاب دوربین ها و هم قیمت نصب دوربین مدار بسته را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

مقایسه قیمت نصب دوربین مدار بسته بی سیم و با سیم

با یک نگاه اجمالی بر روی ویژگی ها و امکانات انواع دوربین مدار بسته می توان متوجه شد که دوربین های مدار بسته ای که برای نصب به تجهیزات سیم و کابل نیاز دارند در مقایسه با دوربین های تحت شبکه یا بی سیم، بسیار گران تر هستند. بنابراین می توان انتظار داشت قیمت نصب دوربین مدار بسته با سیم، بیشتر از نصب دوربین تحت شبکه باشد. قیمت نهایی نصب انواع دوربین مدار بسته، صرف نظر از مدل دوربین، با توجه به تعداد دوربین در ساختمان محاسبه می شود.

 

بررسی قیمت نصب دوربین مدار بسته و انواع تجهیزات مورد نیاز نصب

قیمت نصب دوربین مداربسته

از دستگاه DVR استفاده می کنید یا NVR؟ چه مدت زمانی را برای مانیتور تصاویر دوربین مدار بسته اختصاص می دهید؟ مدل دوربین شما چیست؟ کابل ها و سیم های مورد نیاز شما کدام اند؟ رزولوشن یا زاویه دید دوربین چقدر است؟ و ...

یک شرکت تخصصی دوربین مدار بسته و یک نصاب حرفه ای، قبل از آنکه برای نصب دوربین مدار بسته اقدام کند دقیقاً به سوالاتی نظیر آنچه در فوق مطرح شد پاسخ می دهد. بنابراین پاسخ این پرسش ها، قیمت نصب دوربین مدار بسته را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

یکی از روش هایی که برخی از شرکت های نصب دوربین مدار بسته برای ارائه خدمات خود برنامه ریزی کرده اند و البته به نظر می آید کار جالب و مقرون به صرفه ای باشد، به این صورت است که شرکت، خدمات نصب را به صورت بسته های خدماتی و با قیمت معین به مشتری ارائه می کند؛ به ازای هر خدمت یا خرید لوازم اضافی، هزینه ها جداگانه حساب می شوند. این مفهوم را با ذکر یک مثال توضیح می دهیم.

بسته خدماتی نصب دوربین مدار بسته شامل نصب یک دوربین، کابل ها و سیم های اصلی، نصب دستگاه ها و راه اندازی برنامه های رایانه ای، تست دوربین و عیب یابی به همراه مزد نصاب، قیمتی معادل چند صد دلار دارد. حال اگر مشتری به تعداد دوربین بیشتر با خرید کابل بیشتر نیاز داشته باشد، قیمت آن ها به طور جداگانه حساب می شود.

 

قیمت انواع دوربین مدار بسته

دستگاه های دوربین مدار بسته، اصلی ترین قسمت سیستم های امنیتی هستند. قیمت این دوربین ها معمولاً بیشتری سهم را در قیمت نصب دوربین مدار بسته به خود اختصاص می دهد. انواع دوربین های دام، بولت، اسپید دام، باکس، دوربین مخفی و ...، هر یک دارای قیمت های مشخصی هستند. هنگام خرید این تجهیزات ابتدا از قیمت اصلی و قطعی آن ها اطلاع پیدا کنید. قیمت دوربین مدار بسته و تجهیزات آن در هر دوره با توجه به نوسانات بازار، تغییر پیدا می کنند.
 

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5

مقالات مشابه