انواع کابل برای نصب دوربین مداربسته

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 24 بازدید

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته جزو مهارت هایی می باشد که از عهده افراد عادی ساخته نیست. دوربین های مدار بسته، دستگاه هایی پیچیده هستند و بسیاری از آن ها از قوانین دیجیتال تبعیت می کنند. راه اندازی دستگاه های الکترونیکی مانند سیستم های نظارتی و امنیتی با توجه به حساسیت کنترل و نظارت بر محیط، کار مهم و پیچیده ای است که باید حتماً توسط متخصصان این حوزه انجام گیرد.

شاید از خود بپرسید اکنون که تمام لوازم مورد نیاز نصب دوربین مدار بسته را خریداری کردم، چه نوع کابل یا سیم هایی باید برای متصل کردن این تجهیزات به یکدیگر تهیه کنم؟ بسیاری از مشتریان در ابتدای کار با انبوهی از این مدل سوالات مواجه می شوند که به شدت آن ها را دچار سردرگمی می کند. پاسخ به این سوال در بررسی انواع کابل مورد نیاز برای نصب دوربین نهفته است. برای آشنایی با انواع کابل های سیستم های امنیتی با ما همراه باشید.

 

برای نصب دوربین مدار بسته به چه نوع کابل هایی نیاز داریم؟

نصب دوربین مداربسته

توصیه می کنیم اگر هنوز کابل های مورد نیاز خود را برای نصب دوربین مدار بسته خریداری نکرده اید و یا اگر کابل هایی را در اختیار دارید اما نمی دانید در چه مواردی استفاده کنید، حتماً این قسمت را مطالعه کنید. انواع دوربین های مدار بسته به کابل ها و سیم های متعددی نیاز دارند؛ این کابل ها وظیفه انتقال تصاویر، صدا و داده های اطلاعاتی را میان دستگاه ها و مکان های مختلف بر عهده دارند.

دوربین های مدار بسته به دو نوع دوربین مدار بسته آنالوگ و دیجیتال یا تحت شبکه (IP) تقسیم بندی می شوند. برای نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه به دستگاه NVR نیاز است و از دستگاه DVR برای نصب دوربین مدار بسته آنالوگ استفاده می شود. برای راه اندازی هر یک از این تجهیزات باید از کابل مخصوص استفاده شود. 

در نصب دوربین مدار بسته با انواع و مدل های کابل و سیم سروکار داریم. مهم ترین کابل های سیستم های نظارتی عبارتند از: کابل کواکسیال، کابل BNC، کابل HDMI، کابل شبکه، کابل VCA، سوئیچ شبکه یا POE و سیم های رابط میان دوربین در مکان های مختلف. در این قسمت به بررسی هر یک از این کابل ها می پردازیم.

 

کابل شبکه برای نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP

کابل شبکه برای نصب دوربین مداربسته

دوربین های مدار بسته تحت شبکه بر اساس کابل های شبکه عمل می کنند. این کابل ها معمولاً با نمادهایی نظیر CAT5 و CAT6 نمایش داده می شوند. اگر قصد دارید این کابل ها را خریداری کنید دقت کنید که این سیم ها به صورت رول پیچیده به فروش می رسند. مقدار کابل شبکه که برای نصب دوربین مدار بسته نیاز دارید بر اساس نظر نصاب دوربین تعیین می گردد.

انواع کابل شبکه، اطلاعات و داده هایی که توسط دوربین مدار بسته ثبت شده اند را دریافت کرده و به دستگاه ضبط کننده تصاویر منتقل می کنند. اعدادی که در نماد کابل های شبکه بیان می شوند به پهنای باند، نویزپذیری و سرعت انتقال داده ها بستگی دارند.

 

کابل کواکسیال برای نصب دوربین مدار بسته چیست؟

کابل کواکسیال برای نصب دوربین مداربسته

کابل کواکسیال یا کابل های هم محور با نماد RG59 نمایش داده می شوند. این نوع کابل به کابل های آنتن تلویزیون شباهت دارد. اگر یک کابل RG59 را در دست بگیرید می توانید روکش و مغزی اصلی کابل را مشاهده کنید. لایه هایی که اطراف مغزی در کابل کواکسیال را احاطه کرده اند، نقش محافظ کابل در برابر نویزهای خارجی را برای آن ایفا می کنند. از این کابل برای انتقال تصویر در دوربین مدار بسته استفاده می شود. در نصب دوربین مدار بسته در انواع مختلف باید از این کابل استفاده کرد. RG59 به دستگاه ضبط کننده تصاویر متصل می شود.

فردی که برای نصب دوربین مدار بسته به محل اعزام می شود به خوبی می داند برای یک دوربین خاص در یک محل به چند متر کابل کواکسیال نیاز است. این کابل ها به شدت تحت تأثیر نویزهای محیطی قرار می گیرند و دامنه عملکردی معینی دارند. به طور مثال در فاصله های بیش از 500 متر، احتمال نویز در تصاویر بیشتر خواهد بود. اگر مسافت های طولانی را با کابل کواکسیال پوشش دهید ممکن است به شدت با افت سیگنال در دوربین مداربسته مواجه شوید.

 

کابل VGA برای نصب دوربین مدار بسته چیست؟

کابل VGA برای نصب دوربین مداربسته

کابل VGA که به طور مستقیم به مانیتور و دوربین مدار بسته متصل می شود، یکی از کابل های بسیار مهم در نصب دوربین مدار بسته است. این کابل به پورت مخصوص VGA که روی دستگاه ضبط کننده تصاویر وجود دارد متصل می گردد. این کابل ها را در اتاق های کنفرانس و سالن های همایش در اتصال ویدیو پروژکتور به رایانه مشاهده کرده اید. پین های موجود در VGA در محل اتصال قرار می گیرند. کابل VGA بر اساس تعداد پین در کابل ها نامگذاری می شود.

 

کابل HDMI برای نصب دوربین مدار بسته چیست؟

کابل HDMI برای نصب دوربین مداربسته

HDMI یک کابل چند منظوره است. از این کابل در نصب دوربین مدار بسته به منظور انتقال صوت و تصویر به صورت همزمان استفاده می شود. این کابل را می توانید به دستگاه های DVR و NVR متصل کنید. تصاویری که با این نوع کابل ها از دوربین منتقل می شوند، کیفیت بسیار بالاتری دارند.

 

 

 

نکات مهم در انتخاب کابل مناسب برای نصب دوربین مدار بسته چیست؟

انتخاب کابل مناسب برای نصب دوربین مداربسته

علاوه بر کابل های اصلی که برای نصب دوربین مدار بسته و تجهیزات جانبی آن نیاز است، سایر سیم های برق نیز باید در محل مناسب نصب شوند. بهترین انتخاب برای انتقال تصاویر و صوت در فواصل طولانی و همچنین کاهش نویز یا کیفیت تصاویر ثبت شده توسط دوربین، استفاده انواع فیبرهای نوری است. سرعت انتقال داده ها توسط فیبر نوری چندین برای کابل های عادی است.

عوامل متعددی باید در انتخاب کابل های نصب دوربین مدار بسته مورد توجه قرار گیرند؛ توجه به مسافت نصب دوربین، ظرفیت انرژی کابل، حجم داده های قابل انتقال، سرعت انتقال، میزان تأثیرپذیری کابل در برابر منابع ایجاد نویز، مقاومت در برابر دمای زیاد، حرارت یا خزدگی، نحوه اتصال و جنس کابل ها از مهم ترین موارد قابل توجه در خرید کابل و سیم در نصب دوربین مداربسته و سیستم های نظارتی هستند.

پیشنهاد می کنیم خرید انواع دوربین مدار بسته، کابل و سیم مورد نیاز و مراحل نصب دوربین مدار بسته را از طریق شرکت پارت ویژن پیگیری نمایید. خدمات و محصولات این مجموعه تخصصی، تضمین شده هستند به طوری که می توانید با اطمینان خاطر، تمام مراحل اجرای پروژه را به کارشناسان شرکت بسپارید.

 

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5


برچسب ها

قیمت دوربین مدار بسته دوربین مدار بسته با کیفیت بالا قیمت دوربین مدار بسته آنالوگ دوربین مدار بسته قیمت آموزش نصب دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته کابل دوربین های مدار بسته کابل دوربین مداربسته تحت شبکه کابل دوربین مدار بسته آنالوگ قیمت کابل دوربین مدار بسته قیمت کابل کواکسیال دوربین مدار بسته قیمت کابل rg59 فروش عمده دوربین مداربسته فروش اینترنتی دوربین مداربسته فروش ویژه دوربین مداربسته فروش و نصب دوربین مداربسته قیمت روز دوربین مداربسته فروش دوربین مداربسته خرید دوربین مداربسته قیمت انواع دوربین مدار بسته قیمت دوربین مدار بسته ارزان دوربین مدار بسته ارزان قیمت آموزش نصب دوربین ip لیست قیمت دوربین مدار بسته ارزان دوربین مدار بسته کوچک دوربین مدار بسته نصب دوربین مدار بسته لیست قیمت آداپتور دوربین مدار بسته شرکت نصب دوربین مدار بسته دوربین مدار بسته کوچک ارزان راهنمای خرید دوربین مداربسته راهنمای نصب دوربین مداربسته پکیج دوربین مدار بسته

به اشتراک بگذارید

twitter profile facebook profile telegram profile
مقالات مشابه