نصب دوربین مداربسته در طلا فروشی

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 129 بازدید

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته برای طلا فروشی ها و فروشگاه های جواهرات اهمیت زیادی دارد. مغازه های طلا و جواهر، هدف اصلی بسیاری از سارقان هستند؛ این زیورآلات با درخشندگی خاصی که دارند، وسوسه کننده هستند؛ به همین دلیل، مالکان این کسب و کارها باید تمام موارد امنیتی را برای محل کار خود در نظر بگیرند.  استفاده از سیستم های امنیتی در طلا فروشی ها، امکان نظارت همه جانبه بر مشتریان و همچنین طلا و جواهرات را فراهم می سازد.

از انواع دوربین مدار بسته می توان در کسب و کارهای مرتبط با حوزه طلا و جواهرات استفاده کرد اما با توجه به اینکه کنترل یک مغازه طلافروشی و نظارت بر رفت و آمد و رفتار مشتریان اهمیت زیادی دارد بهتر است از نوعی دوربین مدار بسته در محل استفاده شود که حداکثر زاویه دید را برای کاربر فراهم نماید.
 

بهترین دستگاه ها برای نصب دوربین مدار بسته در طلافروشی کدام دوربین ها هستند؟

همانطور که در قسمت های قبلی به آن اشاره کردیم در طلافروشی ها باید نوعی از دوربین های مداربسته به کار روند که دارای بیشترین زاویه دید باشند؛ از میان انواع دوربین مدار بسته که در بازار وجود دارند، سه مدل دوربین دارای حداکثر زاویه دید برای تصویربرداری می باشند. دوربین مدار بسته دام، اسپید دام و دوربین مدار بسته چشم ماهی، سه انتخاب عالی برای نصب دوربین مدار بسته در طلافروشی ها هستند. در ادامه همین مطلب با هر یک از این دستگاه ها به اختصار آشنا خواهیم شد.

 

بهترین مکان برای نصب دوربین مدار بسته در طلافروشی کدام محل ها هستند؟

نصب دوربین مدار بسته

یک پاساژ یا مغازه طلافروشی، موقعیت های زیادی دارد که نباید از کنترل خارج شوند؛ به طور مثال، ورودی آسانسورها، داخل آسانسور، راه پله ها، ورودی هر یک از مغازه ها، ورودی اصلی پاساژ طلافروشی، ورودی پارکینگ، دوربین مدار بسته برای بخشی از پیاده رو و خیابان جلوی پاساژ طلافروشی، مهم ترین مواردی هستند که باید عملیات نصب دوربین مدار بسته برای آن ها انجام شوند.

از طرف دیگر، هر یک از مغازه های طلافروشی که در داخل پاساژ باشند و یا به صورت مجزا در یک منطقه تجاری در حال فعالیت باشند به نصب دوربین مدار بسته نیاز خواهند داشت. مهمترین مکان هایی که باید برای کنترل آن ها در مغازه طلا فروشی از دوربین مدار بسته استفاده کرد شامل موارد زیر است:

  • درب های ورودی مغازه طلا فروشی
  • ویترین طلا فروشی
  • گاو صندوق
  • محوطه داخل طلا فروشی
  • درب ورودی طلا فروشی رو به داخل
  • پیشخوان طلا فروشی

 

نصب دوربین مدار بسته دام برای طلافروشی

دوربین مدار بسته دام، یک مدل از دوربین های نظارتی بر مغازه های طلافروشی است که دارای ویژگی های ایده آل بوده و نصب آن در مغازه ها امکان کنترل و نظارت همه جانبه را فراهم می سازد. دوربین مدار بسته دام دارای قابلیت چرخش و زوم شدن را دارد و بر اساس چرخش موتور به حرکت در می آید. این نوع دوربین های مداربسته در نوع ویژه ای با قابلیت دید در شب نیز موجود هستند که برای نصب در مغازه طلا فروشی بسیار مناسب می باشند.

اگرچه نصب دوربین مدار بسته دام، امکان تصویربرداری در زاویه 360 درجه را فرآهم نمی کند اما این دستگاه قادر است با سرعت بالا از تمام زاویه ها تصویربرداری کند. دوربین های دام با قابلیت دید در شب، تصاویر واضح و شفاف را از داخل مغازه طلا فروشی یا پاساژ ثبت می کنند. به همین دلیل نصب این نوع دوربین از هر نظر مقرون به صرفه خواهد بود.

 

نصب دوربین مدار بسته اسپید دام برای طلا فروشی

نصب دوربین مدار بسته اسپید دام، پیشنهاد دیگری برای مغازه های طلا فروشی است. این نوع دوربین ها در مقایسه با نوع قبلی از ویژگی بهتری برخوردار هستند. دوربین های اسپید دام قابلیت چرخش 360 درجه را دارند و به طور همزمان می توانند در تمام زوایا تصویربرداری نمایند. سرعت بالای چرخش دوربین اسپید دام، زوم بالا و انعطاف پذیری مناسب، این دستگاه را به یک انتخاب ایده آل برای نصب دوربین مدار بسته در طلا فروشی تبدیل ساخته است.

 

نصب دوربین مدار بسته فیش آی یا دوربین چشم ماهی در طلا فروشی

یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته که برای طلافروشی ها توصیه می شود، دوربین مدار بسته چشم ماهی یا دوربین مدار بسته فیش آی است که پانورامیک نیز خوانده می شود. محل دقیق نصب این دوربین ها روی سقف است. جالب است بدانید کیفیت و عملکرد تصویربرداری دوربین چشم ماهی در مقایسه با دو نوع قبلی در زاویه 360 درجه، بسیار بهتر است. با نصب دوربین مدار بسته چشم ماهی یا فیش آی در سقف مغازه طلا فروشی می توانید به صورت همزمان در یک لحظه معین، تمام محوطه مغازه را تحت کنترل خود داشته باشید. البته نکته بسیار مهم در نصب این نوع دوربین، ارتفاع استاندارد سقف است. نصب دوربین مدار بسته چشم ماهی باید در ارتفاعی حدود 3 تا 6 متری انجام گیرد.

 

قیمت نصب دوربین مدار بسته در طلا فروشی ها

قیمت نصب دوربین مدار بسته در طلافروشی ها به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ به طور مثال اینکه مساحت یک مغازه طلا فروشی چقدر است، چند گاوصندوق دارد، تعداد ویترین های مغازه چند عدد است و صاحب مغازه تصمیم دارد از چند دوربین برای مغازه استفاده کند، عواملی هستند که بر روی قیمت نصب دوربین مدار بسته در طلا فروشی تأثیر می گذارند.

نصب دوربین مدار بسته

آنچه مسلم است اینکه یک مغازه طلا فروشی به حداقل 4 عدد دوربین مدار بسته نیاز دارد تا بتواند تمام مغازه را در قسمت های مختلف پوشش دهد. ویترین داخلی مغازه از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که مشتریان هنگام تعیین قیمت ها، پسندیدن طلا و جواهر و یا خرید و فروش طلا به این مکان نزدیک تر هستند. سرقت های حرفه ای طلا توسط سارقان مشتری نما معمولاً در محل ویترین داخل مغازه طلا فروشی رخ می دهند.

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت نصب دوربین مدار بسته تأثیر دارد، قابلیت زوم دوربین است؛ به دلیل اینکه خدمات نصب دوربین در راستای خرید این دستگاه ها به مشتری ارائه می گردند، هرچه تجهیزات و امکانات دوربین ها پیشرفته تر باشند، مراحل نصب به زمان و دقت بیشتری نیاز دارد و بنابراین قیمت بالاتری هم دارند.

بهترین شیوه برای موفقیت در مراحل نصب دوربین مدار بسته، استفاده از خدمات شرکت های معتبر در این حوزه است. اگر شما هم قصد دارید برای مغازه طلا فروشی خود، بهترین دوربین مدار بسته را نصب کنید، شرکت پارت ویژن را به شما پیشنهاد می کنیم. کارشناسان این مجموعه آماده ارائه خدمات مشاوره برای خرید دوربین مدار بسته به مشتریان عزیز می باشند.
 

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5

مقالات مشابه