نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 59 بازدید

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس در جامعه امروزی به یک ضرورت تبدیل شده است. با توجه به ناامنی ها و برخی رفتارهای ناهنجار جامعه، مدیران این مراکز آموزشی موظف شده اند حتماً مؤسسه خود را به سیستم های امنیتی و نظارتی مجهز کنند. انواع دوربین های مدار بسته برای نصب در مدارس و مهد کودک مناسب هستند اما باید دقت کرد که کدام نوع از این دوربین ها برای چه محل هایی بهتر هستند. به عبارت ساده تر، استفاده از نظر کارشناسانه شرکت های معتبر در زمینه فروش و نصب دوربین های مدار بسته، راهکار عاقلانه ای برای مدیریت یک مهد کودک یا مدرسه است.

ضرورت نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس به اندازه ای اهمیت دارد که امنیت مالی آن مرکز را به صورت 24 ساعته تضمین می کند و در ساعات کاری نیز امکان کنترل مدرسه یا مهد کودک و دانش آموزان را به دقت فراهم می سازد. در حال حاضر استفاده از سیستم های نظارتی مدار بسته در مدارس، قانونی بوده و مدیران باید به این امر اهمیت دهند.

نصب دوربین مدار بسته برای مهدهای کودک و مدارس که وسعت کمتری دارند و تعداد کارکنان آن اندک هستند به نظارت هر چه بهتر محوطه آموزشی کمک زیادی می کند. با این کار می توان امکان محافظت اموال و دارایی های مدرسه را به خوبی تأمین کرد. دوربین های مدار بسته معمولاً در مکان های خاصی در مدارس و مهد کودک نصب می شوند که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

 

چرا نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس، اهمیت دارد؟

مهدهای کودک و مدارس، مراکز آموزشی هستند که کودکان و فرزندان خانواده ها تقریباً نیمی از روز را در آنجا سپری می کنند. قطعاً نظارت بر تمام قسمت های این مراکز از اهمیت زیادی برخوردار است. نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک به نظارت بر خردسالان و جلوگیری از هر گونه اتفاق ناخوشایند یا حادثه جلوگیری کند. با این دوربین ها رفتار مربیان و سایر دانش آموزان در محوطه مهد کودک ثبت می شود و در صورتی که موارد خلاف قوانین آموزشی مشاهده شود، با فرد خاطی، برخورد خواهد شد.

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در مدارس نیز به اندازه نصب این سیستم ها در مهدهای کودک، پررنگ است. مدارس شامل مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم هستند و برخی از این گروه های سنی در معرض رفتارهای پرخطر اجتماعی قرار دارند. نصب دوربین های مدار بسته در مدارس می تواند نظارت بر خطاها را میسر کرده و امکان پیگیری دلایل آن را فراهم سازد. فیلم هایی که در مدارس ثبت و ضبط می شوند معتبر هستند و اگر لازم باشد مدیریت مدرسه می تواند به عنوان یک سند از آن استفاده کند.

اگر دانش آموزان مدارس بدانند که اعمال و رفتار آنها توسط دوربین های مدار بسته ضبط می شود، هرگز به دوستان خود آسیب نزده و یا رفتار غیر عادی انجام نمی دهند. این عامل باعث می شود محیط آموزشی سالم باشد و هم دانش آموزان و هم کادر مدرسه با اطمینان خاطر به امور آموزشی خود بپردازند. نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس، اعتماد والدین را نیز جلب می کند.

نصب دوربین مدار بسته

بهترین مکان ها برای نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس

نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس باید در مکان های خاص اجرا شود. معمولاً دوربین ها در کلاس های درس نصب نمی شوند اما در سایر موقعیت های ساختمان، نصب دوربین مشکلی ندارد. به طور کلی بهترین مکان هایی که برای نصب دوربین مدار بسته در مراکز آموزشی توصیه می شود عبارتند از:

  • راهروها و راه پله ها
  • کارگاه ها یا آزمایشگاه مدرسه
  • درب ورودی مدرسه
  • خارج از درب ورودی مدرسه با زاویه دید وسیع
  • دفتر مدرسه یا مهد کودک
  • آشپزخانه مدرسه
  • بوفه مدرسه
  • محوطه حیاط مدرسه یا مهد کودک (در این قسمت شاید به دو یا سه دوربین مدار بسته نیاز باشد)
  • در قسمت ورودی سرویس بهداشتی

نصب دوربین مدار بسته در محل درب ورودی مهد کودک یا مدارس این مزیت را دارد که کارکنان مدرسه بتوانند به محوطه بیرون نظارت داشته باشند. این مسأله به ویژه هنگام تعطیلی مدارس و ازدحام سرویس های مدرسه اهمیت بیشتری پیدا می کند. اینکه خودروی ناشناس یا هر فرد دیگری در اطراف مدرسه یا مهد کودک به دانش آموزان آسیب وارد نکند برای مدیران و خانواده ها اهمیت زیادی دارد.

با نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدرسه چنانچه وسایلی از اموال مدرسه، دانش آموزان یا کارکنان مفقود شود، با استفاده از تصاویر دوربین ها می توان مورد را بررسی کرد. حتی مدیران مدارس می توانند موارد مشکوک را از طریق این سیستم های نظارتی بررسی کنند. به هر حال لازم است نوع و مدل دوربین مدار بسته برای مراکز آموزشی به دقت انتخاب شود و این کار جز با تجربه و دانش تخصصی، امکان پذیر نخواهد بود.

 

انواع دوربین مدار بسته برای نصب در مهد کودک و مدرسه

نصب دوربین مدار بسته

همانطور که می دانید بازار دوربین های مدار بسته از تنوع بالایی برخوردار است. انواع دوربین های مدار بسته که در محیط بیرونی مهد کودک یا مدرسه نصب می شوند باید از مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی برخوردار باشند. برای قسمت هایی که زاویه دید وسیع یا تصویربرداری در شب اهمیت دارد باید از دوربین هایی مانند دوربین دام یا دوربین مدار بسته اسپید دام استفاده کرد. امنیت دوربین ها نیز باید به خوبی تأمین شوند تا از سرقت در امان باشند.

در نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک و مدارس بهتر است از مدل هایی انتخاب گردد که دارای حسگرهای حرکتی بوده و بتواند هر گونه حرکت مشکوک را تشخیص داده و ثبت کند. دوربین های هوشمند در سیستم های نظارتی می توانند به خوبی تمام جزئیات مکان مورد نظر را روی مانیتور نشان دهند.

یک پیشنهاد عالی برای مدیران مدارس و مهدهای کودک این است که پس از نصب دوربین مدار بسته، سیستم امنیتی را به تلفن همراه یا تبلت خود متصل کنند و از طریق اتصالات شبکه، مدرسه خود را در خارج از ساعات کاری کنترل نمایند. استفاده از این سیستم، نیازمند نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته تحت شبکه است. برای این کار می توانید از دانش تخصصی شرکت پارت ویژن استفاده کنید.

شرکت پارت ویژن با در اختیار داشتن نیروهای مجرب، آماده ارائه خدمات مشاوره، فروش، نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته به مشتریان عزیز، به ویژه مدیران مهد کودک و مدارس هستند. همین حالا به این شرکت تماس حاصل کنید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5

مقالات مشابه