نصب دوربین مدار بسته مخفی؛ نکات مهم و ویژگی ها

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 203 بازدید

نصب دوربین مدار بسته

اگر شما به دنبال افزایش امنیت خانه یا محل کار خود هستید و یا قصد دارید سارقان را پیگیری و دستگیر نمایید، نصب دوربین مدار بسته مخفی، یک راهکار جدید برای این کار و تقویت ایمنی خانه شما خواهد بود. در این مطلب قصد داریم درباره چگونگی نصب دوربین مدار بسته مخفی در محل زندگی، خانه یا آپارتمان ها با شما صحبت کنیم. به شما اطمینان می دهیم اگر تا پایان بحث، ما را همراهی کنید، نکات جالبی در مورد نصب دوربین مدار بسته خواهید آموخت.

چرا نصب دوربین مدار بسته مخفی را انتخاب کنید؟

با وجود سیستم های امنیتی مانند Reolink DIY که هزینه زیادی دارند، برخی از افراد معتقدند که برای حفظ امنیت نیازی به استفاده از دوربین مدار بسته مخفی نیست. این در حالی است که سیستم های امنیتی سنتی و قدیمی از نظر هزینه بسیار عالی هستند؛ سیستم های قدیمی تر، دو عیب بزرگ و اساسی دارند:

1. افزایش احتمال سرقت و دزدی: هنگامی که دوربین های امنیتی خانه شما کاملاً مشخص و آشکار باشند، ممکن است دزدان فکر کنند که شما حتماً وسایل با ارزشی در خانه دارید که اقدام به نصب دوربین مدار بسته در منزل کرده اید.

2. امکان قطع سیستم امنیتی افزایش می یابد: اگر دزدان از وجود سیستم امنیتی در خانه شما آگاه باشند می توانند به راحتی برای قطع و غیر فعال کردن سیستم برنامه ریزی کنند.

نصب دوربین مدار بسته مخفی به راحتی این مشکلات را حل می کند. اگر دزدان از وجود دوربین های امنیتی اطلاعی نداشته باشند، نمی توانند آن را غیر فعال کنند. علاوه بر این اگر سارقان متوجه وجود سیستم های امنیتی در خانه شما نشوند ممکن است به هیچ وجه منزل شما را مورد هدف قرار ندهند. تمام این موارد می توانند دلایل بسیار موجی باشند که مشتریان را برای نصب دوربین مدار بسته مخفی در خانه ها ترغیب نمایند.

آیا نصب دوربین مدار بسته مخفی قانونی است؟

نصب دوربین مدار بسته

به طور کلی نصب دوربین مدار بسته مخفی و استفاده از آن ها در خانه در اکثر کشورها کار قانونی است، اما ضبط ویدیو ها در شرایط خاص ممکن است غیر قانونی باشد چرا که ممکن است برای اهداف غیر عاقلانه مورد استفاده قرار گیرند.

اینکه بخواهیم دوربین ها را در فضاهای خصوصی مثل حمام و یا اتاق خواب نصب کنیم و یا به ضبط صداها نیز بپردازیم کار غیر قانونی است. شما همچنین باید درباره این که آیا می‌خواهید خانواده خود را کنترل نمایید یا خیر نیز فکر کنید. در حالی که استفاده مداوم از دوربین مدار بسته مخفی به هیچ وجه کار غیرقانونی نیست ولی بهتر است شما این دوربین ها را هنگامی که خانه خالی است فعال نمایید.

صرف نظر از نوع سیستم امنیتی که شما در خانه خود استفاده می کنید ( در این مورد، نصب دوربین مدار بسته مورد بحث است) باید به دقت قوانین را مورد بررسی قرار دهید تا مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکنید.

دوربین های اینترنتی؛ نصب دوربین مدار بسته مخفی با قابلیت اتصال به شبکه

هنگامی که شما می خواهید برای اولین بار، یک دوربین مدار بسته مخفی را در خانه خود نصب کنید، دوربین 1080p بیسیم یک انتخاب عالی خواهد بود. دوربین امنیتی MEAUOTOU دارای ویژگی های برجسته و ممتازی از جمله قدرت تشخیص حرکت، پخش زنده ویدیو و ارسال هشدار به دستگاه های تلفن همراه است.

در کنار این نوع از دوربین مدار بسته باید یک قطعه نصب شود که کاملاً آشکار و مشخص است، بنابراین شما باید در انتخاب محل نصب این دوربین دقت لازم را به خرج دهید چرا که ممکن است باعث ایجاد شک در افراد شود.

دوربین های زمان دار، نصب دوربین مدار بسته ویژه

دوربین امنیتی بعدی که می خواهیم به شما معرفی کنیم دوربین مدار بسته زمان دار است که دارای ویژگی های دید در شب و تشخیص حرکت بوده و حتماً باید از یک باتری استفاده کند. این دوربین از کارت های حافظه microSD پشتیبانی می‌کند و می‌تواند ویدیو ها را بدون توقف ضبط کرده و از راه دور به شما نمایش دهد؛ همچنین قابلیت این را دارد که هشدارهایی را بر روی گوشی تلفن همراه شما ارسال کند. این دوربین دیجیتالی 1080 پیکسلی به راحتی می تواند به هر اتاق متصل شود به شرطی که به طور دائم توسط یک باتری قدرتمند شارژ گردد.

نصب دوربین مدار بسته

سنسور PIR در نصب دوربین مدار بسته مخفی

اگر شما به دنبال یک دوربین امنیتی خوب برای نصب دوربین مدار بسته مخفی هستید می‌توانید از IP Conbrov به عنوان یک سنسور پنهانی معمولی PIR استفاده کنید. همانند دوربین های قبلی، این مدل نیز دارای ویژگی های کنترل از راه دور توسط گوشی هوشمند و قابلیت تشخیص حرکت است. لنز دوربین در جلوی دستگاه قابل مشاهده است ولی بعید است که کسی بتواند آن را شناسایی کند بخصوص در تاریکی. این دوربین، باتری ندارد؛ بنابراین به راحتی می توانید فقط هنگامی که خانه خالی است از آن استفاده کنید.

نصب دوربین مدار بسته مخفی؛ نور، دوربین، حرکت!

بهترین نقطه برای نصب دوربین مدار بسته مخفی، درست در کنار فلش های نوری است، چرا که هیچ کس نمی تواند مستقیماً به آن چشم بدوزد. دوربین امنیتی Bellcam Light Bulb تمام ویژگی هایی که از یک دوربین امنیتی بیسیم انتظار می‌رود مانند دید در شب و تشخیص حرکت را دارد؛ علاوه بر این دارای یک سری خصوصیات منحصر به فرد نیز می باشد.

این دوربین دو طرفه دارای قابلیت های صوتی است، بنابراین شما می توانید به راحتی با کسانی که در خانه حضور دارند صحبت کنید. همچنین دارای یک لنز ۳۶۰ درجه پانورامیک است که می‌تواند یک چشم انداز منحصر به فرد و یک نمای کلی از اتاق را به شما نمایش دهد. فلشی که به دوربین وصل است مانند یک چراغ عادی LED عمل می کند و شما می توانید به آسانی از راه دور آن را مدیریت کنید.

همانند مورد قبلی لنز این دوربین نیز کاملاً قابل مشاهده است. البته با وجود فلش و لامپ هایی که در کنار این دوربین نصب می شود نگاه کردن مستقیم به آن بسیار دشوار است.

نصب دوربین مدار بسته که با کابل USB کار می‌کنند

بهترین مکان برای نصب دوربین مدار بسته مخفی کجاست؟ این نوع از دوربین ها دارای کیفیت 1080p و یک شارژر USB کاملاً کاربردی است.

این دوربین، توانایی ضبط چندین ویدیو و نمایش آن به طور همزمان را دارد. لنز ۹۰ درجه ای این دوربین تمامی زوایا را به بهترین شکل ممکن به شما نمایش می دهد، حتی اگر فضایتان بسیار کوچک و محدود باشد.

اگر می خواهید تمام ویدیوها را ضبط کنید به یک کارت حافظه microSD نیاز دارید پس باید تمامی اطلاعات درباره این نوع کارت را بدست آورید.

نصب دوربین مدار بسته؛ دوربین امنیتیDIY

اگر به دنبال پنهان کردن کامل دوربین های امنیتی خانه خود هستید و به هیچ عنوان نمی‌خواهید آنها آشکار باشند، این دوربین کوچک جاسوسی دقیقاً همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید. البته نصب دوربین مدار بسته مخفی جاسوسی باید با مجوزهای قانونی انجام شود.

به دلیل اندازه کوچک این دوربین، حدود یک اینچی و همینطور محفظه مغناطیسی آن، شما به راحتی می توانید آن را در هر نقطه که می خواهید نصب کنید. این دوربین کوچک از یک باتری استفاده می کند و کیفیت تصویر آن 1080p است.

متأسفانه شرکت های معدودی به تولید این نوع دوربین امنیتی مشغول هستند. این دوربین قابلیت کنترل از راه دور ندارد بنابراین شما باید به صورت دستی، آن را تنظیم کنید. این دوربین هیچ منبع تأمین انرژی به جز باتری ندارد بنابراین اگر می خواهید به طور دائم از آن استفاده کنید باید به یک کابل USB به آن وصل نمایید.

در اینجا سعی کردیم لیستی از بهترین دوربین های مدار بسته مخفی موجود در جهان را تهیه نماییم. شما می توانید این دوربین ها را در هر نقطه ای که می خواهید مانند روی دیوار، زیر میز، پشت در و یا هر جای دیگر نصب کنید و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.اگر برای اولین بار است که می خواهید از دوربین مدار بسته مخفی استفاده کنید باید حتما راهنمایی ما را درباره دوربین های IP و DVR مطالعه نمایید.

 

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5

مقالات مشابه