راهنمای نصب دوربین مداربسته هیبرید

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 34 بازدید

دوربین مدار بسته هیبرید

دوربین مدار بسته هیبرید به سیستم های نظارتی اطلاق می شود که متشکل از تعدادی دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین های تحت شبکه یا IP هستند. به عبارت ساده تر، دوربین های مدار بسته آنالوگ از طریق سیستم های هیبریدی، به دوربین های مدار بسته تحت شبکه متصل می شوند و همزمان با هم می توانند عملیات ضبط تصاویر را با دقت بالا انجام دهند. نصب دوربین مدار بسته هیبرید برای مکان هایی اهمیت دارد که لازم است سیستم های امنیتی آنالوگ به سیستم های IP مبدل گردند. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم این مطلب را به راهنمای نصب دوربین مدار بسته هیبرید اختصاص دهیم.

این دستور العمل راهنما برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید و HD به کار می رود. همچنین این راهنما به خواننده آموزش می دهد که چگونه یک سیستم امنیتی با دوربین DVR، دوربین های مدار بسته، دوربین iDVR_PRO،  CCTV و یا HD CCTV را نصب کند. این راهنمای نصب به طور معمول توسط مشتریان دوربین‌های CCTV خریداری می شود. شما می توانید از این راهنما هم برای دوربین های با کیفیت HD و هم آنالوگ استفاده کنید. با این حال در هنگام برنامه ریزی برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید، افراد مختلف مانند صاحبان کسب و کار، مالکان خانه های مسکونی و پیمانکاران دولتی از این راهنما به عنوان یک مرجع استفاده می کنند. این راهنما به افراد کمک می کند تا تشخیص دهند اصلاً نیازی به نصب دوربین مدار بسته هیبرید دارند یا خیر و اگر نیاز به این کار بود، نحوه درست انجام این کار را با یک برنامه حرفه ای به آنها آموزش می دهد.

 

برنامه ریزی برای سیستم امنیتی در نصب دوربین مدار بسته هیبرید

در این قسمت، لیستی از کارهایی که باید در هنگام خرید و برنامه ریزی برای سیستم امنیتی انجام دهید تهیه شده است. مشاورین فروش ما می‌توانند از طریق ایمیل و یا به صورت تلفنی به سوالات شما پاسخ دهند و در صورت تمایل، شما را در زمینه نصب دوربین مدار بسته هیبرید راهنمایی کنند.

نصب دوربین مدار بسته هیبرید

1. چگونه متوجه شویم که برای افزایش امنیت مکان به چه تعداد دوربین احتیاج داریم؟

اکثر دوربین ها زاویه دید نود درجه ای را برای تصویربرداری ارائه می دهند. به عنوان مثال، دوربین های گنبدی شکل HD هنگامی که در گوشه ای از سقف نصب شوند می توانند یک اتاق کوچک و یا متوسط را به طور کامل پوشش دهند. دوربین های Varifocal (دوربین مدار بسته با فاصله کانونی متغیر) این مکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید در هنگام نصب، میزان زوم لنز آنها را تعیین کنید. دوربین‌ های چشم ماهی، زاویه دید گسترده‌تری را پوشش می‌دهند اما فاصله های دور به صورت واضح در آنها مشخص نیست.

 

2. انرژی لازم برای دوربین های امنیتی را باید از کجا تامین کنیم؟

برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید، شما باید هر دوربین امنیتی را از طریق کابل به یک پریز برق متصل نمایید. مشتریان معمولاً سیستم مرکزی دوربین های امنیتی را در دفتر کار خود قرار داده تا راحت‌تر بتواند آنها را از راه دور کنترل و مدیریت نمایند.

 

3. در نصب دوربین مدار بسته هیبرید، دوربین ها در چه فاصله ای از DVR باید قرار بگیرند؟

اکثر سیستم های امنیتی از کابل ۱۰۰ فوتی برای هر دوربین استفاده می کنند. با این حال این کابل ها با اندازه های مختلف به وجود دارند و شما می توانید با استفاده از کابل RG59 آنها را به هر سایزی که می خواهید به طور دقیق برش دهید.

 

4. آیا تصمیم دارید دوربین‌های خود را از راه دور کنترل کنید؟

تقریباً همه مشتریان نصب دوربین مدار بسته هیبرید تمایل دارند که سیستم های امنیتی که انتخاب می کنند این ویژگی را داشته باشند. سیستم های iDVR_PRO از این ویژگی پشتیبانی می کند و همچنین، توانایی باز پخش مجدد ویدیوهای ضبط شده را دارد. این برنامه برای سیستم عامل های ios، اندروید، ویندوز و مک ارائه شده است. اگر شما می‌خواهید سیستم امنیتی خود را از راه دور کنترل کنید باید در محل نصب DVR، به اینترنت دسترسی داشته باشید. همچنین برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید می توانید به راحتی DVR را با استفاده از کابل CAT_5 به شبکه متصل کنید.

 

نکته مهم در نصب دوربین مدار بسته هیبرید؛ چگونه یک سیستم امنیتی با استفاده از کابل های Siamese نصب کنیم؟

نصب دوربین مدار بسته هیبرید

کابل های Premade Siamese به طور پیش فرض در تمام سیستم‌های CCTV و HD CCTV گنجانده شده اند. به همین دلیل است که آنها ساده ترین گزینه برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید هستند. کابل‌های Premade Siamses در ابعاد مختلف عرضه می شوند و دارای یک اتصال BNC در دو طرف کابل و همچنین، واجد دوشاخه برق 2.1 میلی متری نیز هستند. اگر شما از این کابل ها برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید استفاده نکنید قطعاً نیاز به متخصصین حرفه ای و زمانی طولانی جهت راه‌اندازی آنها دارید.

اگر قصد استفاده از این نوع کابل ها را جهت نصب سیستم های دوربین امنیتی خود دارید (AHD, TVI, CVI, HD_SDI) باید مطمئن شوید که سایز کابل مورد نظر برای استفاده از ویدیو های HD تأیید شده باشد. برخی از کابل های ضعیف جهت استفاده از دوربین های مدار بسته با کیفیت 720p و 1080p کارایی ندارند. این کابل ها بیشتر برای دوربین های HD پیشنهاد می‌شوند.

نکته مهم دیگری که در استفاده از این کابل ها برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید باید در نظر بگیریم اندازه طول آنها است. شما نمی‌توانید اتصالاتی را که در دو سر کابل متصل هستند را جدا کنید، طول آن را کوتاهتر کرده و سپس مجدداً آنها را در جای خود نصب نمایید. این مورد در مواردی که می‌توانید قسمت های اضافه کابل را به راحتی پنهان نمایید، مسئله مهمی به نظر نمی آید.

 

تنظیمات DVR در نصب دوربین مدار بسته هیبرید

در مراحل نصب دوربین مدار بسته هیبرید، استفاده از رابط iDVR_PRO بسیار راحت است. اکثر کاربران ترجیح می دهند با استفاده از موس و USB، کنترل‌های لازم را انجام دهند. بعضی از مدل ها شامل کنترل از راه دور به صورت بی سیم و یا استفاده از امواج مادون قرمز است. ویدیوهای زیادی در اینترنت وجود دارند که می توانند شیوه تنظیمات DVR را برای نصب دوربین مدار بسته هیبرید نشان دهند. می توانید با یک جست و جوی ساده به آنها دسترسی داشته باشید.

 

کنترل و مشاهده از راه دور سیستم های دوربین امنیتی

سیستم های iDVR_PRO شامل برنامه هایی برای تلفن های همراه آیفون و اندروید می باشند. آنها همچنین از سیستم عامل های ویندوز و مک نیز پشتیبانی می کنند. کنترل از راه دور سیستم های امنیتی اصلاً کار دشواری نیست. در صورت تمایل به راه اندازی کنترل از راه دور سیستم امنیتی و نصب دوربین مدار بسته هیبرید در محل مورد نظر خود می توانید راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. با این حال اگر شما تمایل داشته باشید ما می‌توانیم این کار را برای شما انجام دهیم؛ این مساله در حوزه تخصصی شرکت پارت ویژن قرار دارد و کارشناس های فنی ما بارها این عمل را انجام داده‌اند.

نصب دوربین مدار بسته هیبرید

نحوه عملکرد سیستم های امنیتی آنالوگ و مدار بسته در سیستم دوربین مدار بسته هیبرید

شما می توانید با نصب دوربین مدار بسته هیبرید در اکثر مکان ها و سیستم ها از آنها استفاده کنید.

دوربین هایی که می توانید آنها را به کار گیرید عبارتند از:

  • دوربین‌ های AHD (مدل هایی که دارای رزولوشن 720p و 1080p می باشند)
  • دوربین های TVI (مدل هایی که دارای رزولوشن 720p و 1080p می باشند)
  • دوربین های مدار بسته آنالوگ ( تمامی مدل ها از جمله 960, D1، CIF)

 

سیستم های امنیتی CCTV بسیار کامل هستند

آیا شما می دانید این نوع سیستم های امنیتی (دوربین مدار بسته هیبرید)، شامل هر مدل دوربین، کابل، اتصالات، منبع تغذیه و مانیتور ها هستند؟ ما می توانیم حتی از ترکیبی از دوربین های SD و HD استفاده کنیم. این سیستم از دوربین های AHD،  CCTV و HD_TVI پشتیبانی می کنند. شما می توانید هر تعداد دوربین مدار بسته هیبرید که در نظر دارید سفارش دهید و پارت ویژن، آنها را برای شما آماده می کند. علاوه بر این شما می توانید هر نوع دوربینی که مناسب می دانید انتخاب کنید تا شرکت ما خدمات نصب دوربین مدار بسته هیبرید را برای شما ارائه دهد.

 

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5

مقالات مشابه