نکاتی در مورد خرید و نصب دوربین مداربسته دید در شب

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 29 بازدید

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته دید در شب، به عنوان یک سیستم امنیتی پیشرفته برای کسب و کارهای شرکتی اهمیت زیادی دارد. این دستگاه ها، دوربین های بسیار ایده آل و کارآمد هستند که در سیستم های امنیتی نصب می شوند تا بتوانند عملیات تصویربرداری را در تاریکی در هنگام شب و در مکان هایی با نور بسیار کم با کیفیت بالا انجام دهند. اگر مشتریان قصد داشته باشند برای نصب دوربین مدار بسته دید در شب اقدام کنند، حتماً باید مکان مورد نظر را توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار دهند. به عبارت ساده‌تر، نصب دوربین مدار بسته دید در شب نیز مانند نصب سایر دوربین های مدار بسته در انواع مختلف به بررسی‌ها و تخصص فنی نیاز دارد.

نکات مهمی در مورد خرید دوربین مدار بسته دید در شب و نصب آن در مکان مورد نظر وجود دارد. تمام آنچه مشتریان خرید این سیستم ها به آن نیاز دارند به انتخاب دوربین مدار بسته با قابلیت دید در شب، خرید تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته، لوازم جانبی، قطعات، دستگاه ها و استفاده از خدمات نصب در محل بستگی دارد. عوامل مهمی در خرید دوربین مدار بسته دید در شب و نصب آن در سیستم تاثیر دارند؛ به طور مثال، هر عملی که به نوعی به عملکرد دوربین های مدار بسته با این قابلیت کاربردی در ارتباط باشند، برای خرید دوربین و همچنین نصب دوربین مدار بسته با قابلیت دید در شب مهم هستند.

در این مطلب قصد داریم نصب دوربین مدار بسته دید در شب را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهیم. برای آشنایی با این سیستم های امنیتی تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا استفاده از خدمات نصب دوربین مدار بسته دید در شب برای مکان ها ضروری است؟

همانطور که می دانید دوربین های مدار بسته دید در شب، مهم ترین و کارآمدترین دوربین های امنیتی به شمار می روند؛ بسیاری از مکان های مهم نظیر بانک ها، اداره ها و مواردی شبیه به این ها که اسناد و دارایی‌های شرکت را نگهداری می‌کنند به نصب دوربین مدار بسته دید در شب نیاز اساسی دارند، چرا که لازم است در هنگام شب و در نور بسیار کم، عملیات تصویربرداری توسط دوربین های مدار بسته همچنان ادامه یابد.

اهمیت نصب دوربین مدار بسته دید در شب برای موارد فوق به قدری زیاد است که کوچکترین اشتباه در مراحل نصب می‌تواند تصویربرداری را با اختلال روبرو کرده، موجب اختلال در تصاویر ارسالی توسط دوربین شده و همچنین اگر قسمت های سخت افزاری به درستی نصب نشوند ممکن است به دوربین مدار بسته آسیب وارد شود. بنابراین با اجرای اصولی و استاندارد نصب دوربین مدار بسته دید در شب توسط کارشناسان متخصص، از بسیاری از مشکلات و اختلالات برای تصویربرداری و همچنین سیستم نظارتی جلوگیری خواهد شد.

نصب دوربین مدار بسته

فراهم کردن ملزومات مقدماتی برای نصب دوربین مدار بسته در دید در شب

برای نصب دوربین مدار بسته دید در شب، حتماً باید عواملی نظیر موقعیت نصب دوربین مدار بسته در فضای آزاد و فضای سربسته، حساسیت دستگاه، میزان نور موجود در محیط، رزولوشن تصویر و مواردی از این قبیل را مورد توجه قرار داد. دوربین های مدار بسته دید در شب مجهز به لامپ های ال ای دی کوچکی هستند که بر اساس امواج مادون قرمز کار می کنند؛ به این مفهوم که حسگرهای دوربین در برابر نور بسیار کم محیط، فعال شده و این نورهای قرمز را در محیط منتشر می کنند؛ همین نورها، شرایط مورد نیاز برای تصویربرداری دوربین مدار بسته دید در شب را تامین می کنند.

بسیاری از دوربین های مدار بسته با قابلیت زوم به صورت نصب توسط سیمها و کابل ها قابل راه اندازی هستند و برخی از مدل های پیشرفته این دوربین ها، بر اساس سیستم اتصال به شبکه فعالیت می کنند.

نصب دوربین مدار بسته

 نصب دوربین مدار بسته دید در شب که بر اساس اتصال سیم ها و کابل ها کار می کنند، معمولاً وضوح و رزولوشن بسیار خوبی دارند و برای نصب در مسافت های متوسط یا کوتاهتر مناسب هستند. برای مواردی که اتصال سیم ها و کابل ها مقرون به صرفه نباشد، به طور مثال، برای نصب دوربین مدار بسته دید در شب در مسافت های طولانی، استفاده از سیستم‌های نظارتی با قابلیت اتصال به شبکه یا همان دوربین های مدار بسته بیسیم توصیه می شود. اساس عملکرد دوربین مدار بسته بیسیم با قابلیت دید در شب، مانند سیستم های سیم دار است و بر اساس امواج نورهای مادون قرمز کار می کند.

برای نصب دوربین مدار بسته دید در شب در فضاهای آزاد مانند نصب در پیاده روها، محوطه جلوی بانک و یا محیط هایی که با هوای آزاد در تماس هستند، توجه به مقاومت دوربین در برابر رطوبت، ضربه و همچنین سرقت از اهمیت زیادی برخوردار است. نصب این سیستم های نظارتی برای مواقعی که کنترل تمام زوایای یک محیط مورد نظر است، اهمیت دارد؛ به طور مثال، تصویربرداری در شب در یک خیابان یا ورودی برخی از مکان ها از این قوانین تبعیت می کنند.

نصب دوربین مدار بسته

یکی از موارد نصب دوربین مدار بسته دید در شب در فضای سربسته، نصب این دوربین‌ها در محوطه انبارها در کارخانه ها یا سایر فضاهای مشابه است. برخی از دوربین های مدار بسته دید در شب دارای حسگر حرکتی هستند؛ به این مفهوم که هرگونه حرکت را اسکن کرده و تصویربرداری را انجام می دهند. تصاویر ارسال شده از سوی دوربین، توسط دستگاه های ضبط کننده تصویر، ضبط شده و در حافظه ذخیره می گردد.

برای نصب دوربین مدار بسته دید در شب، توجه به میزان نور محیط اهمیت دارد، زیرا دامنه شدت نور دوربین با توجه به آن تعیین می گردد. انتخاب تعداد دوربین هایی که قابلیت تصویربرداری در نور کم را دارند نیز در این مرحله مهم است.

 به طور کلی انتخاب و نصب دوربین مدار بسته دید در شب برای بسیاری از کسب و کارها به ویژه مشاغلی که اموال دولتی و مردمی را در محل کار نگهداری می کنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این دوربین ها می توانند حتی در تاریک ترین موقعیت ها، تصویربرداری را با کیفیت بسیار عالی انجام دهد. حسگرهای حرکتی، تکنولوژی های پیشرفته ای هستند که برای این دوربین‌ها در نظر گرفته شده است.

برای خرید دوربین های مدار بسته با قابلیت دید در شب و همچنین استفاده از خدمات نصب دوربین مدار بسته دید در شب می توانید با شرکت پارت ویژن تماش گرفته و از راهنمایی های مشاوران و کارشناسان این شرکت بهره مند شوید.

 

تلفن تماس: 02188105405
تلفکس: 88482261 - 88482184 - 88105838 - 88105808

آدرس: تهران-یوسف آباد - خیابان ابن سینا - نبش خیابان نهم - پلاک 6-طبقه 2- واحد 5

مقالات مشابه