انواع دوربین های مداربسته تحت شبکه IP

دسته بندی مقالات دوربین تحت شبکه IP | | 3312 بازدید

دوربین مداربسته شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه IP دارای POE

این دوربین ها ی مدار بسته علاوه بر روشن شدن با ولتاژ12 ولتی می توانند با کابل شبکه از طریق سویچ POE نیز روشن شوند. دوربین های POE برای سهولت کابل کشی استفاده می شوند و نیازی به برق ندارند اما قیمت سویچ های POE باعث شده که کمتر در پروژه های کوچک از این تکنولوژی بهره ببریم.

دوربین مدار بسته تحت شبکه IP بدون POE

این دوربین های مداربسته با ولتاژ 12 ولت روشن شده و اگر به سویچ POE وصل شوند روشن نمی شوند ولی دوربین نیز آسیب نمی بیند.
NVR های مجهز به سویچ POE: این NVR ها جدیدا وارد بازار شده که دارای پاور 48 ولتی برای راه اندازی دوربین های تحت شبکه POE با تعداد پورت های مکفی می باشد.
دوربین در حالت DHCP باید قرار گیرد تا به این نوع NVR ها وصل شود.
در نظر داشته باشیم که حداکثر طول کابل شبکه برای دوربین ها را طبق استاندارد کارخانه رعایت کنیم تا مشکلی در نصب پیش نیاید.
در NVR های دیگر ابتدا باید IP دوربین را تغییر دهیم و هم رنج NVR قرار دهیم.

آموزش نصب دوربین تحت شبکه به NVR

نصب دوربین تحت شبکه به NVR کار بسیار ساده ای است بیشتر NVRهای امروزی plug and play هستند و با وصل کردن دوربین به آنها شما می توانید تصاویر را به سادگی ببینید. 

آموزش نصب دوربین تحت شبکه به کامپیوتر

برای نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر روش های متفاوتی با توجه به انواع برندهای دوربین مداربسته وجود دارد. سعی می کنیم دراینجا روش کلی نصب این دوربین ها را آموزش دهیم.
ابتدا نرم افزار NETSCAN با نرم افزار مشابه را در کامپیوتر خود نصب کنید.
(در صورت POE نبودن سوئیچ ) دوربین ها را به منبع تغذیه متصل کنید.
دوربین را از طریق کابل شبکه به سوئیچ متصل کرده و سوئیچ را به کامپیوتر متصل کنید.
با استفاده از نرم افزار NETSCAN یا IP Finder شما می توانید آدرس IP دوربین خود را مشاهده کنید.
آدرس IP تمامی دوربین ها را به رنج آدرس موجود در شبکه تغییر دهید.
نرم افزار CMS یا PCNVR مرتبط با دوربین ها را بر روی کامیپوتر نصب کنید.

ONVIF دوربین مداربسته چیست؟

دوربین های مداربسته تحت شبکه که در اوایل مورد استفاده قرار می گرفتند دارای محدودیت برند بودند یعنی اینکه اگر در سیستمی مثلا از برند سامسونگ استفاده می شد بایستی تمامی قطعات استفاده شده اعم از دوربین و دستگاه NVR یا ویدیو سرور از برند سامسونگ می بودند لذا برای حل این مشکل و محدودیت استانداری ساخته شد تحت عنوان ONVIF پس ONVIF استانداری است که توسط کمپانی ها و فعالان اصلی دوربین های مدار بسته تحت شبکه ساخته شده است و به طور کلی وظیفه این استاندارد هماهنگ ساختن تمامی برندهای سیستم های مدار بسته تحت شبکه با یکدیگر است این استاندارد به ما کمک می کند که در دوربین مدار بسته تحت شبکه در صورتی که دستگاه ضبط کننده از یک برند و دوربین از برند دیگری باشد و یا در دوربین مدار بسته از چندین نوع برند دوربین استفاده شده باشد بتوانند همدیگر را شناسایی و به یکدیگر متصل شوند 

مقالات مشابه