راهنمای خرید و نصب دوربین مداربسته

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 3173 بازدید

نصب دوربین مداربسته
این اطلاعات تنها به انتخاب آنچه به آن نیاز دارید کمک می کند، بنابراین اگر از کسانی که متخصص در این زمینه نیستند سوال شود اطلاعات نادرستی دریافت خواهید کرد.

مراحل کار

 

1-خرید آنچه شما نیاز دارید : هرشغلی نیازهای متفاوتی از دوربین مداربسته دارد و بعضی از آنها اصلا به آن نیاز ندارد. بانک ها در سطح بالایی به دوربین های مداربسته نیاز دارند همچنین دوربین مدار بسته طلا فروشی ها بایستی در چند نقطه مختلف نصب شوند. و برای آرایشگاه و منزل دو دوربین مداربسته خوب هم کفایت می کند بعضی مشاغل به دوربین های مداربسته ساختگی نیاز دارند یک نشانه ای برای اینکه "حفاظت شده است" . بنابراین قبل از هر استعلام قیمتی در باره آنچه واقعا نیاز دارید/ و اهدافتان فکر کنید.

 
2-دوربین های مدار بسته را در مکان مناسبی قرار دهید: آیا دوربین های مدار بسته در موقعیت درستی قرار دارند؟ آیا شما تمایل دارید صورت ها (چهره ها) را ثبت کنید یا پشت سرا را؟ دوربین هایی که برای اهداف نظارتی نصب می شوند باید از سطح چشم بالاتر باشند به طوری که بیشتر بتوانند دید داشته باشند.
 

 
3-دوربین و لنز درستی تهیه کنید: می توانید لنز مناسب انتخاب کنید؟ این پکیج ها معمولا شامل چهار دوربین مداربسته همه آنها با یک لنز که قابل تنظیم نیستند می شود. لنزهای پهن تنها می توانند برای نظارت مورد استفاده قرار گیرند به دلیل اینکه آنها نمی توانند تصویر واضحی از اشخاص را داشته باشند نمی توان برای شناسایی و ثبت از آنها استفاده کرد.
شواهد بدون شناسایی و تصاویر با کیفیت در دادگاه مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 
خرید DVR مناسب: اگر ضبط تصاویر زنده لازم است پس به روزولشن بالاتری – کیفیت تصویر- از DVR نیاز دارید. دوربین ها بالای چهار سطح مختلف تکنیکی از روزولشن هستند بالاترین کیفت D1 می باشد و پس از آن QCIF,CIF,2CIF. وضوح تصویر در برابر سرعت ضبط برای رسیدن به مشخصات بالاتر متعادل می شود تصاویر زنده به مراحل25FPS (فریم در ثانیه) نیاز دارند توصیه ما این است که دوربین های شناسایی باید وضوح 2CIF را دارا باشند حداقل با بالاترین نرخ فریم، در استفاده از دوربین های نظارتی حداقل کیفیت و وضوح CIF کفایت می کند.
DVR باید این نیازها را پشتیبانی کند اکثر تولید کنندگان DVR اظهار می کنند که سطح دلخواهی از وضوح رسیده اند اما در حقیقت اینگونه نیست.
 

5-سعی نکیند خودتان آن را نصب و راه اندازی کنید: برخی افراد گمان می کنند نصب دوربین های مداربسته کار ساده ایست اما به عنوان کارشناس در زمینه می گوئیم که اینظور نیست.  تکنولوژی این دوربین ها به سرعت رو به توسعه (پیشرفت) است و چنانچه از پیشرفت های تکنیکی مطلع نیستید از این کار دست بردارید. البته، شما می توانید یک گیت و یک از فروشگاه های لوازم الکترونیکی خریداری کنید اما آیا شما مطمئن هستنید چه چیزی نیاز دارید؟ و مطمئن هستید برای شما کارساز است؟ چقدر زمان صرف خواهد کرد؟ آیا ارزش آن را دارد؟ نتیجه به احتمال زیاد از دست دادن 10% نیرو و پول شما خواهد بود یک حرفه صحیح و سودمند استانداردی از NSIA را به دست خواهد آورد.
 
امیدواریم که با تجربه مفید کسب شده در این راه همیار و کارگشای شما عزیزان باشیم.
جهت راهنمایی و مشاوره در خصوص نصب دوربین مداربسته با ما در تماس باشید :88105405
 
مقالات مشابه