تفاوتهای دوربین مدار بسته ارزان قیمت با سایر دوربین ها

دسته بندی مقالات دوربین آنالوگ | | 3462 بازدید

دوربین مدار بسته ارزان قیمت

تفاوتهای دوربین مدار بسته ارزان قیمت و دوربین های قیمت بالاتر

اخیرا واردات دوربین مدار بسته ارزان قیمت و بی کیفیت رواج پیدا کرده و مدام تبلیغات فراوانی در مورد این دوربین ها می شود. یک دوربین مدار بسته با قیمت ۳۰ هزار تومان مسلما تفاوت های بسیاری با نوع گران قیمت تر دارند.متاسفانه برخی مشتریان تنها به قیمت نگاه کرده و موارد مربوط به نوع کاربرد و کیفیت کارکرد دوربین مدار بسته ارزان قیمت را در نظر نمی گیرند.نصب دوربین مدار بسته ارزان قیمت معمولا در بیش از ۸۰ در صد موارد نارضایتی مشتریان را به همراه داشته است.در ادامه به برخی معایب این دوربین ها اشاره می کنیم.

هنگام ورود نور به دوربین مدار بسته فرایند پردازش و تبدیل تصویر به سیگنال های آنالوگ توسط چیپست داخلی دوربین انجام می شود.دوربین مدار بسته ارزان دارای پردازنده داخلی بسیار ضعیف بوده و عموما تصاویر با رزولوشن پایین را ارسال می کنند.همچنین عدم توان ارسال بازه ی رنگی زیاد را دارا می باشند.به این معنا که کنتراست پایینی دارند.همین امر باعث عدم توانایی متعادل کردن نور توسط دوربین مدار بسته ارزان قیمت می شود.


عدم نمایش صحیح و واقعی رنگ ها نیز از معایب این دوربین ها می باشد.بطوریکه در برخی موارد رنگ تصویر نمایش داده شده با آنچه واقعا دیده می شود تفاوت زیادی دارد.

اکثر دوربین های ارزان قیمت برای دید در شب تعبیه نشده اند.در واقع با اضافه کردن تعدادی LED به این دوربین ها این قابلیت به آنها اضافه شده است.همین امر باعث عدم نمایش تصاویر واضح در شب می شود.برد دید در شب بسیار کم و همچنین تصاویر غیر قابل تفکیک از دیگر عیوب این دوربین ها می باشد.


نتیجه گیری
ضمن بررسی معایب این دوربین ها باید به این نکته اشاره کرد که در بسیاری موارد وجود همین دوربین ها نیز می تواند نیاز مشتری را برآورده کند.رعایت اصول صحیح جانمایی دوربین مدار بسته ، و همچنین نصب دوربین مدار بسته بطور صحیح، از مواردی است که می تواند باعث بهبود در استفاده از دوربین مدار بسته ارزان شود.

کدام برند از محصولات مداربسته ارزان قیمت تر است؟

برندهای بسیار متفاوتی در بازار وجود دارند که هر یک رنج قیمتی متفاوت دارند. در بین برندهای با شهرت بین المللی پارت ویژن از مناسب ترین رنج قیمت برخوردارند. اما اگر میخواهید سیستم مداربسته شما واقعا ارزان قیمت باشد بهتر است از تجهیزات بدون مارک و متفرقه استفاده کنید که این کار را پیشنهاد نمی کنیم.

کدام سری از محصولات مداربسته ارزان قیمت تر هستند؟

ارزان قیمت ترین رنج از محصولات مداربسته دوربین های مداربسته انالوگ با لنز فیکس و کیفیت تصویر 420تیوی لاین هستند. این دوربین ها با وجود کیفیت تصویر پایین نیازهای عمومی را برطرف میکنند.