UPS یو پی اس دوربین مدار بسته چیست؟

دسته بندی مقالات لوازم جانبی | | 4762 بازدید

UPS یو پی اس دوربین مداربسته

دستگاه UPS  یو پی اس: 


UPS یو پی اس : مخفف Uninterru Ptible Power Supply به معنای منبع تغذیه پشتیبانی می باشد که در زمان قطع برق یا نوسان برق، برق درخواستی را به صورت خودکار تامین می کند و به دستگاه های برقی می رساند همچنین UPS یو پی اس دستگاه های متصل به برق خود را از موج های قوی حفاظت می کند و اجازه آسیب به دستگاه را نمی دهد.
UPS ورودی AC به DC و همچنین DC را به AC  به کمک اینورتر انجام می دهد .
UPS یو پی اس ها به سه دسته تقسیم می شود:
1)    UPS آنلاین
این دسته از UPS ها به خاطر استفاده مدام از اینورتر (تبدیل AC به DC و DC به AC) به این نام می باشد همچنین به محض قطع برق شهری شروع به کار می کند اینورتر به صورت مداوم برق را بدون نویز از باتری دستگاه UPS به دستگاه های برقی می دهد. این UPS ها مجهز به فن های خنک کننده می باشد که گاهی اوقات موجب سروصدا می شود.
2)    UPS آفلاین
این دسته از این UPS ها پس از قطع برق در عرض چند ثانیه شروع به فعالیت می کند.
3)    UPS: line interactive 
این دسته از UPS ها، برق خروجی را به وسیله  ترانسفورماتور تثبیت می کند موج AC را صاف می نماید.
*وجه تشابه تمامی این UPS ها این است که پس از قطع برق شهری، کلید دستگاه های برقی از باطری دستگاه تغذیه می کند.
تفاوت فقط عملکرد آنها می باشد پس از قطع برق می باشد.
کاربرد دستگاه UPS در نصب دوربین مداربسته:
دوربین مداربسته که همانند کلید دستگاه های برقی نیاز به برق دارد. که در صورت قطع برق دوربین مدار بسته از کار می افتد.
برای برطرف کردن این مشکل از دستگاه UPS استفاده می شود که در زمان قطعی برق UPS یو پی اس برق درخواستی برای دوربین مداربسته را تامین کند.

UPS یو پی اس دوربین مداربسته

محاسبه UPS یو پی اس مناسب برای کاربری های مختلف

UPS یو پی اس برای 4 دوربین مداربسته

برای 4 دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی آن مانند منبع تغذیه شما معمولا به حدود 50 وات توان نیاز خواهید داشت. برای تامین این توان حداقل باید از یک UPS یو پی اس با توان 600VA استفاده کنید.

یک UPS 600VA با باتری 7 آمپر/ساعت حدود 40 دقیقه میتواند سیستم مداربسته شما را روشن نگه دارد. باتری 9آمپر/ساعت همین زمان را به حدود 1 ساعت می رساند و با دو باتری 7 آمپر/ساعت شما حدود 1 ساعت و چهل دقیقه سیستم را به صورت فعال تغذیه خواهید کرد.

همچنین جهت جلوگیری از نوسان برق شهر میتوان از استابلایزر یا استابیلایزر بهره برد که به دو دسته استابلایزر تک فاز و استابلایزر سه فاز تقسیم میشوند.برخی به آنها محافظ ولتاژ و یا ترانس برق نیز می گویند.

 

UPS یو پی اس برای 8 دوربین مداربسته

برای هشت دوربین مداربسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS یو پی اس با توان 1000VA استفاده کنید.

یک UPS 1000VA یو پی اس با دو باتری 7آمپر/ساعت میتواند تجهیزات شما را برای 1 ساعت روشن نگه دارد. در صورتی که باتری را تا 2 باتری 9 امپر/ساعت افزایش دهید این زمان به 1 ساعت و 20 دقیقه می رسد. این زمان برای سه باتری 9 آمپر/ساعت به 2 ساعت خواهد رسید.

UPS یو پی اس برای 16 دوربین مداربسته

برای 16 دوربین مدار بسته و دستگاه DVR دی وی آر و تجهیزات جانبی باید حداقل از یک UPS با توان 1000VA استفاده کنید.

یک UPS 1000VA یو پی اس با دو باتری 7آمپر/ساعت میتواند تجهیزات شما را برای 30 دقیقه روشن نگه دارد. در صورتی که باتری را تا 2 باتری 9 امپر/ساعت افزایش دهید این زمان به 40 دقیقه می رسد. این زمان برای سه باتری 9 آمپر/ساعت به 1 ساعت خواهد رسید.

 

مقالات مشابه