نصب دوربین مدار بسته شبکه بوسیله تستر دوربین شبکه (IP)

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 2011 بازدید

آموزش نصب دوربین مدار بسته شبکه بوسیله تستر دوربین شبکه (IP)

برای نصب دوربین مدار بسته شبکه می توان دستگاه های تستر دوربین مدار بسته شبکه (IP) استفاده کرد که سبب می شود نصب دوربین مدار بسته با سرعت بیشتری انجام شود . با استفاده از آن شما می توانید به تمامی تنظیمات دوربین دست پیدا کنید و نصب دوربین مدار بسته خود راحت تر و دقیق تر انجام دهید، که در این قسمت به نحوه ی استفاده آن، تصویر گرفتن، تغییرات تنظیمات و .. در نصب دوربین مدار بسته شبکه IP می پردازیم.


نحوه اتصال دوربین مدار بسته شبکه IP به تستر IP:
ابتدا با استفاده از کابل RJ45، یک سر آن را به تستر شبکه عکس (1) و سر دیگر آن را به دوربین عکس (2) نصب می کنیم و برق مورد نیاز دوربین را می توانیم به وسیله POE دوربین شبکه از دستگاه تستر شبکه تامین می کنیم.
عکس (1) 
نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه1

 

عکس(2)

نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه2

نحوه تصویر گرفتن دوربین شبکه (IP) بوسیله تستر شبکه (IP) بعد از نصب دوربین مدار بسته به دستگاه تستر و روشن نمودن دستگاه تستر دوربین به منوی زیر می رسیم.

عکس (3)

نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه3
 
با استفاده از کلید SET گزینه ONVIF TEST را انتخاب کرده و صفحه زیر باز می شود.
عکس (4)
 نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه4
در این صفحه بعد از نصب دوربین مدار بسته شبکه به دستگاه تستر شبکه به پورت RJ45 آبی رنگ، شما می توانید از درست بودن سرعت Link، گرفتن و فرستادن دیتا و تامین برق POE اطمینان حاصل کنید. 
عکس (5)
 نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه 5
در مرحله بعد گزینه NEXT را انتخاب نموده و به صفحه Discover می رسید.

عکس (6)

نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه 6
 
همان طور که در تصویر می بینید تعداد دوربین هایی که به دستگاه تستر نصب شده و IP ADDRESS آنها در سمت چپ تصویر می توانید ملاحظه کنید. در سمت راست تصویر مشخصات آن وجود دارد (رزولویشن 2048x1520 و تعداد فریم آن در ثانیه 25FBS و پسوند تصویر آن) در پایین صفحه گزینه ای وجود دارد به نام Setup Camera یا نصب دوربین مدار بسته که با انتخاب آن می توانید به تنظیمات دوربین دست پیدا کنید.(عکس 7)

نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه 7
 
در قسمت Setup Camera یا نصب دوربین مدار بسته شما می توانید تنظیمات موردنیاز خود را اعمال کنید برای مثال می توانیم IP ADDRESS دوربین مدار بسته شبکه را تغییر بدهیم(عکس 8) و بعد از اعمال IP ADDRESS مورد نظر گزینه Save را انتخاب کرده و تنظیمات دوربین مدار بسته به تنظیمات موردنیاز ما تغییر می کند.
عکس (8)

نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه 8
 
بعد از صفحه Discorer و  زدن گزینه NEXT به صفحه Video & PTZ می رسیم که تصویر دوربین مدار بسته را نمایش می دهد. (عکس 9)
 نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه 9
با استفاده از این قسمت می توان برای تنظیم زاویه و لنز دوربین نصب شده استفاده کرد و با زدن گزینه SCR می توان تصویر را به حالت Full Screen تغییر داد.
نصب دوربین مدار بسته شبکه شبکه 10

 

جهت سفارش نصب دوربین مدار بسته در منزل ، آپارتمان ، مغازه ، شرکت و ... به صورت حرفه ای با کارشناسان مجرب شرکت پارت ویژن بگیرید : 02188105405

مقالات مشابه