نصب دوربین مدار بسته وایرلس پانارومیک فیش آی و انتقال تصویر

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 3734 بازدید

نصب دوربین مدار بسته وایرلس پانارومیک فیش آی و انتقال تصویر

دوربین های پانارومیک Panoramic یا دوربین مدار بسته چشم ماهی یا فیش آی دوربین های هستند که از طریق وایرلس بیسیم کار می کنند و دارای میکروفن و اسپیکر می باشند که شما علاوه بر تصویر، صدای محیط را هم هم زمان می توانید داشته باشید و انتقال تصویر روی موبایل را انجام دهید علاوه بر این می توانید از طریق اسپیکر روی این دوربین ها پیام خود را در محیط پخش کنید.

در مقالات قبل قسمتی از نصب دوربین مداربسته وایرلس بیان شد.در این مقاله توضیحات کامل تری بیان می شود.
لنز این مدل دوربین ها به گونه ای است که مانند چشم ماهی Fish eye عمل کرده و تصویر 180 درجه ای از جایی که این دوربین نصب شده است به شما نشان می دهد.
نحوه نصب دوربین مدار بسته پانورامیک به این صورت می باشد که شما برای راه اندازی این دوربین ها به یک مودم وایرلس مشترک احتیاج دارید که موبایل و دوربین به صورت مشترک به آن نصب شوند.
بعد از مودم وایرلس شما احتیاج به نرم افزاری دارید که باید بر روی موبایل خود نصب کنید تا از طریق نرم افزار به دوربین متصل شوید. این نرم افزار را می توانید از روی QR code موجود روی جعبه دستگاه از APP store یا play store دانلود کنید. نرم افزار دوربین های مدار بسته شرکت پارت ویژن V380S می باشد که همان طور که گفته شد می توانید از روی APP store یا Play Store دانلود کنید.
بعد از نصب برنامه جهت نصب دوربین مدار بسته آن را اجرا می کنیم و در صفحه باز شده مطابق شکل 1بر روی گزینه مثبت وسط صفحه کلیک می کنیم و در صفحه باز شده مطابق شکل 2 بر روی گزینه Configuration New Device کلیک می کنیم. این روش نصب دوربین مدار بسته راحت ترین روش نصب دوربین مدار بسته وایرلس بیسیم می باشد.
شکل 1 
                                                        
شکل 2

در صفحه بار شده مطابق شکل 3 بر روی گزینه Smark Link Configuration کلیک کنید و در صفحه باز شده مطابق شکل 4 باید رمز عبور مودم Wi-Fi وایرلس بیسیم که موبایل شما به آن متصل است را وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.
شکل 3
                                                                    
شکل 4
 
در صفحه باز شده مطابق شکل 5 برنامه از طریق موبایل شما در حال جست و جو برای دوربین های پانارومیک اطراف شما می باشد در این زمان شما باید گوشی خود را در نزدیکی دوربین قرار دهید. در این زمان دوربین شروع به پیغام دادن می کند که مراحل اتصال دوربین به موبایل شما را اطلاع می دهد.
شکل 5
                                                        
بعد از اتصال دوربین به موبایل شما صفحه (شکل6) باز می شود حال شما باید بر روی گزینه Play کلیک  کنید بعد از کلیک در صفحه (شکل 7) باز می شود.
شکل 6
          
شکل 7
                                                       
بعدز از چند لحظه انتظار در صفحه جدید باز شده مطابق شکل 8 برنامه از شما می خواهد برای امنیت دوربین و جلوگیری از اتصال شخص دیگری به دوربین یک رمز برای دوربین انتخاب نمایید. شما باید بر روی گزینه yes کلیک کنید بعد از کلیک بر روی yes شکل 9 بر روی صفحه موبایل شما ظاهر می گردد.
شکل 8
            
شکل 9 
                                                       
بعد از چند لحظه انتظار در صفحه باز شده جدید مطابق شکل 10 رمز مورد نظر را در قسمت New PWD وارد می کنیم و دوباره رمز را در قسمت Confirm PWD وارد می کنیم و بر روی گزینه OK کلیک می کنیم حال در صفحه باز شده مطابق شکل 11 بر روی Play کلیک می کنیم.
شکل 10 
        
شکل 11
                                                    
بعد از کلیک بر روی گزینه Play بعد از چند لحظه مطابق شکل 12 تصویر مکان موردنظر شما (مکان نصب دوربین مدار بسته ) بر روی صفحه موبایل شما ظاهر می گردد که شما با زوم کردن بر روی تصویر می توانید تصویر تمامی زوایای اطاق را داشته باشید. علاوه بر این در پایین صفحه موبایل در شکل 12 یک سری گزینه برای میکروفن، اسپیکر، عکس گرفتن و غیره تعبیه شده است که شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.
شکل 12

مقالات مشابه