نصب میکروفون در نصب دوربین مدار بسته

دسته بندی آموزش نصب و راه اندازی | | 3288 بازدید

نصب میکروفون در نصب دوربین مدار بسته

نصب میکروفن
نصب میکروفن در نصب دوربین مدار بسته تقریباً کار ساده ای است در ادامه این مطلب آموزش قدم به قدم نصب میکروفن دوربین مدار بسته را به شما آموزش خواهیم داد.


نکات ضروری قبل از نصب میکروفن در نصب دوربین مدار بسته :


پیش از نصب میکروفن در نصب دوربین مدار بسته باید به چند نکته توجه نمود:

1- اولین نکته میکروفون در نصب دوربین مدار بسته و مهمترین نکته اینکه تعداد کانال های صداری DVR شما کمتر از تعداد میکروفن های شما نباشد، زیرا DVR ها تعداد مشخصی میکروفن را پشتیبانی می کنند، در صورتی که مشتری شما نیاز به میکروفن داشت حتما باید این نکته را مد نظر داشته باشد.


2-دومین نکته میکروفون در نصب دوربین مدار بسته نوع فیش ورودی صدای میکروفن بر روی DVR است در برخی از DVR ها این فیش به صورت BNC و در برخی دیگر به صورت AV می باشد، پس لازم است قبل از نصب میکروفن حتما از نوع فیش آن اطلاع داشته باشید تا بتوانید اتصالات مناسب آن را تهیه نمایید.


مراحل نصب میکروفون در نصب دوربین مدار بسته:


1-در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته تمامی میکروفن ها دارای 2 فیش متفاوت می باشد یک فیش به شکل فیش AV برای انتقال صدا مورد استفاده قرار می گیرد و دیگری به شکل فیش آداپتوری که برای تامین برق میکروفن استفاده می شود، قبل از نصب میکروفن دوربین مدار بسته این دو فیش را شناسایی کنید. 

نصب میکروفون در نصب دوربین مدار بسته 1
 
2- در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته  برای تامین برق میکروفن، تغذیه میکروفن را وصل کنید میکروفن ها را نیز مانند دوربین های مداربسته نیاز به برق 12ولتی دارند و معمولاً مصرف آنها به صورت کسری از آمپر است پس مشکلی پیش نمی آید اگر از طریق یک آداپتور دوربین مداربسته و میکروفن را تغذیه کنید. برای نصب میکروفن و تغذیه آن حتما از فیش استفاده کنید و از چیدن سیم ها جدا خودداری فرمائید. 

نصب میکروفون در نصب دوربین مدار بسته 1
 
3-در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته  فیش AV میکروفن را به سرکابل وصل نمائید، وصل کردن فیش AV به فیش BNC است، مغزی کابل را به مغزی فیش و شیلد کابل را به بدنه ی فیش AV وصل نمائید.
4- در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته  کابل صدا را وصل کنید، معمولا برای اکثر همکاران و نصاب ها این سوال پیش می آید که از چه کابلی می توان برای نصب میکروفن استفاده کرد، بهترین کابل برای انتقال صدای میکروفن کابل کواکسیال (RG58/RG59) می باشد. 

نصب میکروفون در نصب دوربین مدار بسته 3


5- در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته کابل صدا را به DVR وصل کنید در این قسمت از نصب میکروفن باید با توجه به فیش موجود بر روی DVR فیش کابل را نیز متصل کنید.

 

نصب میکروفون در نصب دوربین مدار بسته 4
 
6-در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته بعد از نصب میکروفن دوربین مدار بسته و پیش از وصل کردن میکروفن به DVR باید از خروجی صدای دستگاه یک کابل به یک بلندگو یا هدفون برای شنیدن صدا وصل کنید این کابل معمولا با فیش AV متصل می گردد.
7-در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته  پس از نصب بلندگو و نصب کردن میکروفن به DVR در تنظیمات دستگاه صدای دوربین مذار بسته مورد نظر را فعال کنید حالا باید قادر به شنیدن صدای میکروفن باشید در صورت سوت کشیدن بلندگو حتما صدای آن را کم کنید.
8- در این مرحله از نصب میکروفون برای نصب دوربین مدار بسته در انتهای کار نصب میکروفن توجه داشته باشید که میکروفن دوربین مدار بسته دارای یک وولوم داخلی کوچک است سعی کنید وولوم را تغییر ندهید بهترین جایگاه برای وولوم حد وسط آن است.


 

مقالات مشابه